Iriyogy

Vítám Vás, jmenuji se Irena Dorňáková

Domů     O mně     Blog     Ceník     Jóga     Masáže     Kontakt

Pro rezervaci mě kontaktujte!

O mně​

Jmenuji se Irena Dorňáková a jóga mě zajímala už jako mladou dívku, kdy v době totality příliš mnoho možností cvičit jógu nebylo. Vždycky mě zajímalo nejen naše fyzické tělo, ale i naše duše, a proto jsem v r. 1998 začala studovat na Pražské psychoterapeutické fakultě UK psychoterapii, jejíž studium jsem ukončila v r. 2001.

Cestou jógy jsem se vydala z počátku jako samouk a přitom navštěvovala různé hodiny power jógy apod. Stále jsem však z těchto hodin odcházela vyčerpaná a něco mi chybělo. To něco co jsem četla v odborné literatuře na téma jóga. Chybělo mi to propojení těla a mysli, našeho dechu v souvislosti s prováděným cvičením. V cvičení mi chyběla moudrost a harmonie každého pohybu, trpělivost a klid. Stále jsem hledala a věděla, že chci něco více než odcvičit pár pozic a jít zase domů.

Osudovým okamžikem se v mém životě stalo setkaní s MUDr. Marcelou Mikešovou na jejích kurzech Iyengar jógy, dále Mladou Kůrkovou, Lucií Königovou, Mgr. Petrou Plašilovou, Mgr. Jarmilou Voženílkovou, indickým učitelem Harilalji Acharya, Andreou Ameyao K., Shakti Simone Lehner a Maheshwarou, a mnoho dalších významných lektorů, kteří mě hlouběji seznámili s jógovou praxí, a kterých si nesmírně vážím. Naučili mě vnímat jógu nejen jako fyzické cvičení, ale otevřely se mi dveře i do celé filozofie jógy.

ND6_7245ks-1.jpg

Od roku 2007 do 2008 jsem studovala jógu u Českého svazu jógy a od té doby se věnuji józe jako instruktor II. třídy. Stále se učím, navštěvuji různé vzdělávací programy a kurzy. Cvičím hatha jógu, gravid jógu, hormonální jógu, yin jógu, jógu s prvky Iyengara.

Cvičení jógy mě snáze naučilo věci přijímat i opouštět, lépe jsem zvládala i různé zásadní životní události, naučila jsem se vidět svět z různých úhlů pohledu, nechala jsem se inspirovat a začala experimentovat v různých technikách dechových a očistných.

V lednu r. 2019 jsem odjela do Indie na kurz pro lektory Yin jógy, a obdržela certifikát Yin Yoga Instructor – Certified by Yoga Alliance International, Arshayoga. Měla jsem to štěstí také procestovat Srí Lanku a navštívit lekce jógy i tam. Odhalit roušku nejstaršího medicínského komplexu ajurvédy. Indie a Srí Lanka mě inspirovaly mnoha směry, a to i svým celostním přístupem ke stravě, fyzickému tělu, masážím, cvičení a v neposlední řadě i k meditaci.

Velice mě inspirovala Indická masáž hlavy, kterou jsem se rozhodla naučit a předávat dále jako certifikovaný masér.

Podařilo se mi splnit si svůj sen a dělat práci, která mě baví, která mě nabíjí energii a přináší mi pocit radosti a harmonie.

Moc ráda bych se na oplátku s Vámi podělila o zkušenosti a přispěla tak svým cvičením, meditací, rituály, masáží, k prožití příjemných chvil strávených v mé přítomnosti, za tímto účelem. Věřím, že mé kurzy a lekce Vám přinesou radost, klid a naplní Vás příjemným pocitem, že pro sebe děláte to nejlepší.

První cesta do Indie

Irena Dorňáková
+420 774 879 572

Created with by Adam Liška in 2019